Organizator:

PARTNERZY 2024

MAN Truck & Bus Polska

MAN Truck & Bus Polska

MAN Truck & Bus Polska, to spółka zajmująca się sprzedażą i obsługą posprzedażną pojazdów marki MAN i Neoplan w Polsce. Dysponuje ona siecią serwisową składającą się z 34 autoryzowanych stacji obsługi, w tym 7 własnych. W Polsce MAN posiada dwa zakłady produkcyjne. Zakład MAN Trucks sp. z o.o., zlokalizowany w podkrakowskich Niepołomicach to najnowocześniejsza fabryka pojazdów ciężarowych w Europie, otwarta w 2007 roku, rozbudowana i zmodernizowana w roku 2023. MAN jest też największym producentem autobusów w Polsce, których montaż odbywa się w fabryce w Starachowicach. Zakład ten to centrum kompetencyjne produkcji niskopodłogowych autobusów miejskich dla całego koncernu MAN. W Poznaniu, od 2006 roku, działa MAN Shared Service Center, centrum finansowo-księgowe obsługujące procesy księgowe większości europejskich spółek koncernu MAN. W 2017 roku do portfolio swoich produktów MAN wprowadził lekki samochód dostawczy MAN TGE o dmc od 3 do 5,5 t. Produkowany jest on w fabryce w Białężycach koło Wrześni, zarówno w wersji z napędem konwencjonalnym, jak i z napędem elektrycznym. W styczniu 2024 roku, spółka MAN Truck & Bus Polska podpisała pierwszą na polskim rynku umowę sprzedaży w 100% elektrycznej ciężarówki eTruck.

Scania Polska S.A.

Scania Polska S.A.

Scania Polska S.A. jest generalnym dystrybutorem i przedstawicielem Scania CV AB, światowego lidera w obszarze kompleksowych rozwiązań transportowych. Pozycja Scania na polskim rynku i rozwinięta sieć serwisów stanowią gwarancję dostępu do rozwiązań transportowych na najwyższym poziomie i profesjonalnej opieki blisko 850 pracowników serwisów. Scania w Polsce inwestuje w rozwój zrównoważonych systemów transportowych. Trzy filary zrównoważonego rozwoju Scania są zgodne z tymi przyjętymi przez Polskę założeniami polityki energetycznej. Pierwszy z nich to efektywność energetyczna, oznaczająca maksymalizację osiągów układu napędowego dla optymalizacji pojazdu i zużycia paliwa oraz wsparcie wdrożenia zestawów klasy EMS. Drugi to paliwa odnawialne i elektryfikacja: Scania ma najszerszą gamę silników na paliwa odnawialne oraz rozwiązania służące elektryfikacji pojazdów i infrastruktury. Trzeci to inteligentny i bezpieczny transport dzięki telematyce, systemom wspomagającym jazdę, szkoleniom kierowców wraz z dynamiczną obsługą serwisową. Scania oferuje gotowe rozwiązania transportowe, posiłkując się własną wiedzą ekspercką zdobytą na rynkach, na których działa. Umożliwia precyzyjne przystosowanie pojazdów do wymagań i warunków: od typu napędu i szczegółów specyfikacji zaczynając, a na dopasowanych usługach kończąc.

 

Volkswagen Group Polska

Volkswagen Group Polska

Volkswagen Group Polska jest dystrybutorem siedmiu marek samochodów: Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, ŠKODA, SEAT, CUPRA, Audi oraz Porsche. Spółka od lat kształtuje rynek motoryzacyjny w Polsce, zapewniając mobilność setkom tysięcy Polaków. W 2023 r. Grupa odnotowała udział w rynku samochodów osobowych w wysokości 27,2 procent, co oznacza, że więcej niż co czwarty nowy samochód wyjechał na polskie drogi z jednego z salonów Grupy Volkswagen. Jednocześnie spółka działa w obszarze dystrybucji części zamiennych i akcesoriów. Ponadto Volkswagen Group Polska mocno angażuje się w rozwój elektrycznej mobilności, oferując na polskim rynku samochody elektryczne najnowszej generacji oraz kształtując świadomość społeczną w zakresie zmieniającej się motoryzacji.

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services (VW FS) to jeden z liderów w globalnej mobilności, oferujący kompleksowe rozwiązania finansowe dla klientów indywidualnych i biznesowych. Działamy na 51 rynkach świata, dostarczając usługi dla wszystkich marek Grupy Volkswagen. Nasza oferta obejmuje  leasing, kredyty, ubezpieczenia, bankowość i usługi flotowe. VW FS Polska, jako lider finansowania aut osobowych na polskim rynku, dostarcza swoim Klientom elastyczne i kompleksowe rozwiązania, wspomagając ich w transformacji na rzecz zrównoważonej mobilności.

Stawiamy na innowacje, wspierając klientów na drodze do elektromobilności. Oferujemy korzystne i kompleksowe formy finansowania aut elektrycznych, a jako jedni z pierwszych podpisaliśmy umowę z Bankiem Ochrony Środowiska w ramach programu „Mój elektryk”.

Posiadamy również wieloletnie doświadczenie w optymalizacji zarządzania flotami pojazdów. Zapewniamy efektywne i ekonomiczne zarządzanie flotą, wykorzystując najnowocześniejsze narzędzia i wiedzę naszych ekspertów.

Jesteśmy cenionym partnerem w branży motoryzacyjnej, oferując kompleksowe wsparcie dla menedżerów flot działających na całym świecie. Nasza oferta dopasowana jest do wszystkich wymagań flotowych, a klienci mogą być pewni profesjonalnej obsługi i dostępu do najnowszych rozwiązań.

Volkswagen Poznań

Volkswagen Poznań

„Volkswagen Poznań jest obecny na rynku polskim od ponad 30 lat. Od samego początku istnienia spółka zapewnia poczucie bezpieczeństwa swoim pracownikom, dba o miejsca pracy , otoczenie i rozwój. Volkswagen Poznań z załogą liczącą około 9000 osób jest największym pracodawcą w Wielkopolsce. Na jednego zatrudnionego przez Volkswagen Poznań przypada 7 dodatkowych miejsc pracy w Polsce, w tym 4 w branży motoryzacyjnej”.*

Produkcja samochodów użytkowych i komponentów odbywa się w czterech zakładach produkcyjnych, zasilanych energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Liczby produkcyjne czynią z Volkswagen Poznań największego producenta samochodów w Polsce.

*Na podstawie Raportu „Ludzie. Ekologia. Ekonomia. Rola przemysłu w rozwoju miasta” stworzonego we współpracy z PWC

IONWAY

IONWAY

W 2023 roku Umicore i PowerCo – wspierana przez Grupę Volkswagen firma produkująca akumulatory, ogłosiły pierwszą tego typu współpracę. Nowopowstała spółka, IONWAY z siedzibą w Brukseli, zajmuje się produkcją przemysłową CAM i pCAM na szeroką skalę. Głównym zadaniem IONWAY jest zaopatrzenie fabryki ogniw akumulatorowych PowerCo w kluczowe materiały do akumulatorów oraz pokrycie dużej części jej zapotrzebowania, zapewniając jednocześnie Umicore bezpieczny dostęp do istotnych elementów popytu na materiały katod pojazdów elektrycznych. Do końca dekady IONWAY chce zwiększyć roczną zdolność produkcyjną do 160 GWh, co będzie odpowiadało 2,2 milionom pojazdów akumulatorowo-elektrycznych.

Olesiński i Wspólnicy

Olesiński i Wspólnicy

Olesiński i Wspólnicy to firma doradcza od blisko 20 lat związana z branżą motoryzacyjną i niewiele krócej z sektorem nowych technologii. To ponad 250 ekspertów z różnych dziedzin, od pomocy publicznej, site selection process, prawa energetycznego, międzynarodowego prawa podatkowego, analiz finansowych, prawa korporacyjnego, prawa budowlanego i obrotu nieruchomości, przez szerokie doradztwo prawno-podatkowe. To biura w 5 miastach w Polsce (Warszawa, Wrocław, Kraków, Gliwice, Gdańsk).

Specjaliści OW to strategiczni doradcy. To połączenie twardej wiedzy prawnej i podatkowej z wyobraźnią i 100% zrozumieniem biznesu. To kreatorzy pożytecznych rozwiązań. To ludzie którzy wierzą, że czasem drobna zmiana przepisów może w dobrym kierunku rozwinąć cały sektor.

Kompetencje, wiedza i doświadczenie OW są regularnie wyróżniane w krajowych i międzynarodowych rankingach prawnych i podatkowych - Rzeczpospolitej, Dziennika Gazety Prawnej, The Legal 500 czy ITR World Tax.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka z ponad 30-letnim doświadczeniem na polskim rynku. Wspiera rozwój polskich firm finansując inwestycje i pomagając w procesach restrukturyzacyjnych. ARP S.A. odegrała kluczową rolę w wolnorynkowej transformacji polskiej gospodarki. W najbliższych latach ma ambicje zostać jednym z liderów transformacji energetycznej. Nowa strategia ARP S.A. – „Czysty przemysł” – stawia na inwestycje w morską energię wiatrową, przemysł wodorowy i technologie kosmiczne.

Budimex Mobility S.A.

Budimex Mobility S.A.

Budimex Mobility S.A. - Zarejestrowany operator stacji ładowania w Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych (EIPA). Celem Budimex Mobility S.A. jest stworzenie, budowa, serwis i eksploatacja sieci ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie całego kraju. Spółka jest częścią Grupy Budimex S.A.

ZPUE S.A.

ZPUE S.A.

ZPUE S.A. jest niekwestionowanym liderem kompleksowych rozwiązań w sektorze elektroenergetycznym i przesyłowym, zarówno w Polsce, jak i na rynku europejskim. Firma ma ponad 35-letnie doświadczenie, zatrudnia 3000 osób w 5 fabrykach i posiada 16 biur techniczno-handlowych. Strategia ZPUE S.A. koncentruje się na rozwoju i wdrażaniu innowacyjnych produktów. Obecnie w portfolio firmy znajdują się m.in.:

  • Systemy magazynowania energii
  • Stacje ładowania pojazdów elektrycznych EV-C
  • Inteligentne elektrownie oraz inteligentny system zarządzania energią Smart Grid
  • Transformatorowe stacje dystrybucyjne dedykowane segmentom OZE (elektrownie fotowoltaiczne, biogaz)

Źródłem sukcesu firmy jest głęboka specjalistyczna wiedza, wzajemne zrozumienie i partnerstwo, które pozwalają myśleć i działać nieszablonowo.

W obszarze energetyki ZPUE S.A. oferuje rozwiązania „szyte na miarę”, dostosowane do potrzeb Klientów.

 

Daimler Truck Polska

Daimler Truck Polska

Daimler Truck Polska to oficjalny przedstawiciel niemieckiego koncernu Daimler AG w Polsce. Spółka obecna jest na rynku polskim od połowy lat 90. jako generalny importer samochodów ciężarowych marki Mercedes-Benz oraz pojazdów FUSO.

Mercedes-Benz Trucks jest jednym z pionierów w dziedzinie rozwoju i wdrażania eTrucków, czym przyczynia się do tworzenia bardziej zrównoważonej i opłacalnej przyszłości branży logistycznej. W 2016 roku powstał nasz pierwszy prototyp ciężarówki z napędem elektrycznym. Kolejnym modelem był eActros 300/400, przeznaczony do transportu lokalnego, który już w 2021 roku jest oficjalnie dostępny w sprzedaży. W Polsce pojazd ten zadebiutował w lipcu 2023 roku. Następnym krokiem w rozwoju elektrycznych ciężarówek Daimler Truck jest eActros 600, z zasięgiem ok. 500 km umożliwiającym zastosowanie w transporcie dalekobieżnym, którego światowa premiera miała miejsce w październiku 2023. Pojazd ten będzie dostępny w sprzedaży w IV kwartale tego roku. Jednocześnie portfolio elektrycznych samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Trucks obejmuje też pojazd komunalny eEconic, obecny na rynku od 2022 roku (w Polsce od 2023).