Organizator:

Konferencja prasowa

10:20 - 11:00

Inauguracja Kongresu

11:00 - 11:30

Łączenie sektorów. Wyzwania w sektorze energetycznym a przyjazna środowisku produkcja pojazdów i części

11:30 - 12:30
Łączenie sektorów oraz wyzwań stojących przed sektorem energetycznym mają służyć stworzeniu warunków dla przyjaznej środowisku produkcji pojazdów i części, opanowaniu wysokich cen energii oraz wsparciu polskiej gospodarki w zmianie mixu energetycznego w naszym kraju. Uwaga ekspertów zwrócona będzie na możliwości rozwoju lokalnej energetyki i rozwiązaniach związanych z magazynowaniem energii (gromadzeniem wodoru i bio metanu).
Zobacz więcej

Power Speech: Trendy w motoryzacji

12:30 - 12:45
Tomasz Szpikowski, Bergman Engineering

Motoryzacja i energia – Polska i Europa. Trendy i wyzwania do 2035 roku

12:45 - 13:30
Motoryzacja jest branżą inwestującą najwięcej w Europie w innowację i odpowiadającą nową technologią na wyzwania klimatyczne. Właśnie trendy technologiczne i klimatyczne będą stanowić wyzwaniach dla Polski do 2035 roku. Komisja Europejska zakomunikowała, że do 2050 roku Europa stanie się pierwszym kontynentem neutralnym dla klimatu.
Zobacz więcej

Przerwa lunchowa

13:30 - 14:00

Elektryfikacja ciężkiego transportu drogowego

14:00 - 15:00
Polska jest europejskim liderem na rynku przewozów międzynarodowych (z blisko 300 tys. pojazdów wykonujących operacje transportowe tego typu). O wadze ciężkiego transportu w Polsce świadczy, że co trzeci ładunek w Unii Europejskiej jest przewożony przez polskiego przewoźnika, a w branży transportowej w naszym kraju jest zatrudnionych ponad 800 tys. osób.
Zobacz więcej

Warsztat: Jak w kilku krokach wdrożyć auta elektryczne do firmy?

14:00 - 15:00
Prowadzący: Bartłomiej Siuchniński, Kierownik Działu Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial Services oraz Krzysztof Leszczyński, Ekspert ds. elektromobilności w VWFS

Mobilność indywidualna w mieście w kontekście zeroemisyjnego celu na 2035 rok – wyzwania dla miast i mieszkańców

15:00 - 16:00
Proponowane przez Unię Europejską przepisy prowadzą do zakończenia rejestracji samochodów spalinowych od 2035 roku co jest także podyktowane jakością powietrza w miastach. Wyjściem z tego problemu miało stanowić wprowadzanie stref niskoemisyjnych i bezemisyjnych, w których lokalny dostęp dla pojazdów z silnikami spalinowymi jest ograniczony. Paneliści zastanowią się nad tym jak samorządy w Polsce angażują się w rozwój indywidualnego zeroemisyjnego transportu.
Zobacz więcej

Jak finansować elektromobilność? – rola instytucji finansowych w elektryfikacji mobilności

16:00 - 17:00
Czy stać nas na samochody elektryczne? Jak wygląda opłacalność samochodu elektrycznego w całym cyklu użytkowania w firmie (TCO)? Jak pozyskać atrakcyjne finansowanie i zminimalizować formalności? Jak wygląda consulting oraz wspieranie klienta w całym procesie zakupowym? Eksperci omówią kwestie dotyczące doradztwa w budowaniu profili mobilności kierowców, weryfikacji TCO parku flotowego oraz audytów elektroenergetycznych jako punkt startowy dyskusji o zasadności inwestycji w elektromobilność.
Zobacz więcej

Power Speech: 71% Polaków gotowych na elektrorewolucję

17:00 - 17:15
Agnieszka Czajka, General Manager OTOMOTO

Przyszłość pracy w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce

17:15 - 17:45
Zobacz więcej

Przystąpienie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej do PIRE oraz PZPM do Klastra Elektromobilności

17:45 - 18:05

Zakończenie Kongresu MOVE

18:05 - 18:15
Filip Bittner, Wiceprezes Zarządu, Grupa MTP | Jakub Faryś, Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego