Maciej Wojeński


Ekoenergetyka-Polska


Wiceprezes Ekoenergetyka-Polska

Tytuł wystąpienia:

Szanowni Państwo,

na naszych oczach zachodzą zmiany, które całkowicie odmienią oblicze mobilności. Jednak by być gotowym na eRewolucję w transporcie i by nadawać tym zmianom pożądany korzystny kierunek konieczna jest współpraca i dzielenie się wiedzą. Dlatego ważne jest aby pionierzy branży elektromobilności rozmawiali ze sobą, a takim miejscem rozmów jest właśnie Kongres MOVE. Zapraszam Państwa udziału i do dyskusji podczas tego wyjątkowego spotkania branży e-mobility. Do zobaczenia na Kongresie MOVE Mobility & Vehicles na Poznań Motor Show 2019.

Maciej Wojeński – Wiceprezes Ekoenergetyka-Polska

BIO:

Współzałożyciel i Wiceprezes Zarządu w spółce Ekoenergetyka-Polska, wizjoner i mentor w branży elektromobilności. Stworzył międzynarodową firmę, która jest jednym z wiodących producentów infrastruktury ładowania dla autobusów i samochodów elektrycznych. Ekoenergetyka powstała w 2009 r. kiedy, o elektromobilności słyszeli tylko pasjonaci. Od początku wyznacza kierunek rozwoju firmy poprzez zarządzanie mające kluczowy wpływ na budowanie jej pozycji lidera systemów ładowania w Europie. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Elektrotechnika. Swoją codzienną pracą i pionierskim podejściem do tematu ładowania autobusów elektrycznych wspomaga miasta w Polsce i Europie we wdrażaniu czystego, cichego transportu miejskiego.

Ekoenergetyka-Polska jest wiodącym producentem infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych działającym na rynku elektromobilności od prawie 10 lat. Do końca 2018 roku Ekoenergetyka-Polska dostarczyła 330 stacji ładowania do 45 miast w 11 krajach o łącznej mocy 22.000 kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech. Każdego dnia zainstalowane stacje ładowania w trakcie ponad 750 ładowań dostarczają do baterii pojazdów ponad 20.000 kWh energii elektrycznej.