Krzysztof Kowalczyk


Członek Rady Programowej PSPA

Tytuł wystąpienia:

Zapraszam serdecznie do wysłuchania panelu „Voltogłowi – motorsport i petrolheads”, który odbędzie się w dniu 28 marca br. o godzinie 15:00-15:55 w ramach kongresu MOVE, towarszyszącego salnowi samochodowemu „Poznań Motor Show”. Motorsport pojazdów elektrycznych przebija się do głównego nurtu – coraz popularniejsza staje się jeżdżąca już piąty sezon Formuła E, w tym sezonie zaczęła jej towarzyszyć seria oparta o samochody Jaguar I-Pace, w planach jest kilka kolejnych globalnych serii rajdowych i wyścigowych. Jednocześnie wielu profesjonalnych kierowców nadal uważa, że auta elektryczne nie są jeszcze w motorsporcie alternatywą dla aut spalinowych. Posłuchajmy panelu z udziałem producentów aut i kierowców i oceńmy, czy czas elektrycznego motorsportu już nadszedł.

BIO:

Ekspert ds. elektromobilności, przedsiębiorca, inwestor i manager z dużym doświadczeniem w branży nowoczesnych technologii i startupów technologicznych. Członek Rady Programowej PSPA i doradca zarządu firmy Born Electric, oferującej systemy bateryjne i napędowe dla aut elektrycznych oraz rozwiązania z obszaru pojazdów autonomicznych.

Wcześniej Dyrektor ds. Nowego Biznesu w Grupie Lotos i Dyrektor Zarządzający ElectroMobility Poland. W przeszłości kierował funduszem venture capital HardGamma Ventures oraz pracował dla firm McKinsey&Co, Lycos Europe oraz Procter&Gamble w USA i Wielkiej Brytanii.

Absolwent Singularity University (Executive Program Exponential Technologies), Community of European Management Schools CEMS (Master in International Management) oraz Szkoły Głównej Handlowej. Stypendysta DAAD.