Leszek Pomorski


Alphabet Polska Fleet Management Sp. z o.o.


CEO

Tytuł wystąpienia: Jak rozpędzić elektromobilność w Polsce - metody finansowania.

Zaproszenie do udziału w kongresie i panelu dyskusyjnym:

Samochody elektryczne stanowią już nie tylko przyszłość, ale także teraźniejszość motoryzacji. Z każdym rokiem rośnie liczba modeli zasilanych energią elektryczną oraz ich zasięg pokonywany na pojedynczym ładowaniu. Intensywnie rozwija się również sieć ładowania tego typu pojazdów.

Trend ten jest uznawany za kluczowy przez wszystkich znaczących producentów samochodów, a jego intensywny rozwój obserwujemy na rynkach Europy zachodniej.

W Polsce elektromobilność  znajduje się jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, w związku z m.in. dość wysoką ceną zakupu samochodów na prąd. Co zatem zrobić żebyśmy zaczęli nadrabiać dystans nie tylko do Niemiec, Holandii czy Francji, ale również do zdecydowanie bardziej zaawansowanych pod tym względem krajów z naszego regionu takich jak Czechy, Węgry czy Rumunia?

Alphabet jako firma globalna, świadcząca usługi finansowe oraz zarządzania flotą dla firm, posiada szereg doświadczeń w tym obszarze. W trakcie Kongresu MOOVE Mobility & Vehicles oraz w ramach panelu dyskusyjnego „Jak rozpędzić elektromobilność w Polsce – metody finansowania” swoją wiedzą na ten temat podzieli się Leszek Pomorski, Prezes Zarządu Alphabet Polska Fleet Management.

BIO:

Jest absolwentem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Od 1989 roku był Członkiem Zarządu oraz Dyrektorem Handlowym polsko-brytyjskiej spółki Polorbis Ltd. w Londynie. Po powrocie do Polski w 1997 roku powołał do życia Hertz Lease, jedną z pierwszych firm zajmujących się wynajmem długoterminowym. Kolejnym krokiem w jego karierze było założenie w 2000 roku firmy Prime Car Management, wykupionej następnie przez General Motors Corporation. Od 2003 roku Leszek Pomorski związany jest z Grupą ING. Przez pięć lat na stanowisku Członka Zarządu ING Car Lease, odpowiedzialny był za Sprzedaż i Marketing. W marcu 2008 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa, a w lutym 2010 został Prezesem Zarządu ING Car Lease. Po przejęciu firmy przez Grupę BMW pod koniec 2011 roku i zmianie nazwy na Alphabet Polska Fleet Management Leszek Pomorski pozostał na stanowisku Prezesa Zarządu.