Marcin Stasiak


EFL Credit Agricole


Kierownik ds. Produktów i Rozwoju Rynków

Tytuł wystąpienia: Jak rozpędzić elektromobilność w Polsce - metody finansowania

Kongres  MOVE MOBILITY & VEHICLES odbywa się podczas największych w Polsce i jednych z największych w Europie targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show. Targów, które co roku przyciągają setki tysięcy profesjonalistów i pasjonatów branży automotive.

W Polsce rejestruje się coraz więcej aut z napędami alternatywnymi. W całej grupie samochodów osobowych kupionych w 2018 roku zarejestrowano 1324 szt. (+22,9%) z napędem elektrycznym (dane PZPM). Wśród nich jest 637 szt. bateryjne i 687 hybryd plug-in (PZPM Wśród nich jest 637 szt. bateryjne i 687 hybryd plug-in (PZPM). Pojazdy z napędami alternatywnymi coraz częściej finansowane są przez firmy leasingowe.

Europesjki Fundusz Leasingowy jest liedem w finansowaniu marki TESLA W Polsce . W 2018 sfinansowaliśmy naszym Klientom łącznie 32 nowe Tesle na łącznej wartości przekraczającej 14,1 m PLN.

Czy klienci przekonają się do nowych napędów? O tym jak można sfinansować auto elektryczne powiemy na kongresie OVE – Mobility & Vehicles podczas debaty „Jak rozpędzić elektromobilność w Polsce – metody finansowania”, która odbędzie się w dniu 29 marca br. o godzinie 9:45-10:40.

Serdecznie zapraszam!

BIO:

Menadżer z doświadczeniem w zarządzaniu produktami w firmach usługowych B2B. Związany z branżą leasingową od 2002 roku. W firmach leasingowych odpowiadał m.in. za rozwój produktów, marketing oraz badania i analizy rynkowe.

Karierę zawodową rozpoczynał w EFL, kontynuował w spółkach Grupy Idea, aby w roku 2016 ponownie wrócić do francuskiej Grupy Credit Agricole gdzie pełni funkcję Kierownika Produktów i menadżera odpowiadającego za rozwój finansowania na rynku samochodowym.

Ekspert w obszarach: rynek samochodowy (do 3,5t) w Polsce, samochody nowe i używane, leasing, pożyczka, najem oraz zarządzanie i marketing w firmach dealerskich.