Marek Gawroński


Volvo Polska


Wiceprezes ds. relacji z sektorem publicznym

Tytuł wystąpienia: Elektromobilności w Polsce

Zaproszenie

Jesteśmy świadkami wyjątkowego okresu w historii branży motoryzacyjnej – niesamowicie przyspieszony rozwój elektromobilności, prowadzone zaawansowane prace technologiczne nad inteligentnymi, zeroemisyjnymi i autonomicznymi pojazdami, aż wreszcie nowe model biznesowe i źródła finansowania transportu. Tempo tych przemian sprawia, że każda dyskusja na temat najnowszych trendów jest bardzo cenna, dlatego warto odwiedzić Kongres MOVE Mobility & Vehicles i być częścią dyskusji o elektromobilności w Polsce.

BIO:

Posiada wieloletnie doświadczenie w spółkach w sektorach transportowym, motoryzacyjnym i energetycznym, w których był odpowiedzialny za działalność związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, komunikacją, marketingiem oraz zrównoważonym rozwojem. Zajmował wyższe stanowiska kierownicze w Alstom, Shell, PGE Polskiej Grupie Energetycznej i Vattenfall, będąc w nich odpowiedzialnym za kwestie krajowe, jak również w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

O Volvo Polska

Volvo Polska to część Grupy Volvo – jednego z wiodących światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych oraz systemów napędowych do łodzi motorowych i urządzeń przemysłowych. We Wrocławiu Volvo posiada największa fabrykę w Europie oraz dział badań i rozwoju autobusów. Ponadto Volvo w Polsce zajmuje się sprzedażą autobusów, samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych oraz posiada globalne centra dostarczające usługi biznesowe w takich sektorach, jak IT, finansowy i HR. We Wrocławiu powstają kompletne autobusy miejskie, wyłącznie zelektryfikowane i w pełni elektryczne, międzymiastowe i turystyczne.