Wiktor Zaremba


IKEA


Specjalista ds. zrównoważonego rozwoju

Tytuł wystąpienia:

Na przestrzeni ostatnich kilku lat elektromobilność stała się kluczowym elementem starań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Obok rolnictwa i mieszkalnictwa, drogowy transport towarów i osób przyczynia się w dużym stopniu do emisji szkodliwych gazów cieplarnianych, zmieniających klimat naszej planety. Jest to więc wyzwanie, z którym musimy zmierzyć się globalnie.

W zakładach badawczych dużych koncernów, w urzędach i uczelniach, ale też (już!) na globalnym rynku, z każdym dniem zwiększa się paleta nowych, innowacyjnych rozwiązań z zakresu e-mobility. Kongres MOVE Mobility & Vehicles prezentuje ich szeroki przekrój: od kwestii związanych z energetyką, poprzez nowe modele biznesowe, aż do holistycznej idei inteligentnych miast.

Jestem przekonany, że uczestnictwo w Kongresie pozwoli Państwu uzyskać aktualny, kompletny i bardzo inspirujący obraz elektromobilności w Polsce i na świecie.

BIO:

Od 10 lat pracuje na styku trzeciego sektora i biznesu, zajmując się tematyką CSR w praktyce. W IKEA odpowiada za projekty związane z elektromobilnością, w tym: realizację strategii zrównoważonego rozwoju w zakresie zeroemisyjnych dostaw dla klientów IKEA. Jest absolwentem fińskiego uniwersytetu w Jyväskylä. Interesuje się wpływem nowych technologii na społeczeństwo i środowisko naturalne.