Team Move 2024
Ilona Antoniszyn
Ilona Antoniszyn
Przemysł motoryzacyjny, tak ważny dla polskiego dobrobytu, znajduje się na ścieżce radykalnych zmian. Rewolucja w zakresie napędów jak i rozwiązań produkcyjnych angażuje całą społeczność motoryzacyjną. Polska z ogromnym doświadczeniem wytwarzania samochodów i części, potencjałem energii zeroemisyjnej, kompetentnymi kadrami przyciąga nowe inwestycje. Potrzebujemy więcej zielonej taniej energii, instrumentów proinwestycyjnych i kształcenia na poziomie europejskim, aby przyciągnąć do Polski najwieksze przedsięwzięcia nowej ery. Fabryki komponentów i pojazdów spalinowych będą zastępowane wtedy miejscami pracy i podatkami z produkcji pojazdów bezemisyjnych wyposażonych w najnowsze technologie. Współpraca administracji i branż przemysłu jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu w tym czasie. Zapraszam do wspólnej debaty podczas Kongresu MOVE 2024, aby wspólnie rozmawiać o przyszłości zrównoważonego rozwoju w Polsce.
Filip Bittner
Filip Bittner
Podczas tegorocznego Kongresu MOVE rozmawiać będziemy o globalnych wyzwaniach i konkurencyjności Europy, koncentrując się na kluczowych aspektach, takich jak nowe technologie, badania i rozwój. Polska korzystając z możliwości oferowanych przez Unię Europejską ma szansę zająć silną pozycję na światowej arenie gospodarczej stając się atrakcyjnym celem inwestycyjnym. Omówimy wspólnie europejskie trendy w kontekście globalnej konkurencji oraz interdyscyplinarne podejście do wsparcia inwestycyjnego. Zapraszam 4 kwietnia do Poznania, gdzie bije serce nowoczesnej motoryzacji.
Krzysztof Burda
Krzysztof Burda
Sektor automotive zmienia się na naszych oczach, czego dowodem jest coraz częsze wykorzystywanie przez producentów napędów zeroemisyjnych w nowoczesnych pojazadach. Podczas Kongresu przyjrzymy się bliżej jaki będzie Next MOVE w obszarze napędów, czy panować będzie spalanie paliw, a może wykorzystanie energii elektrycznej zajmie to miejsce. Wspólnie z ekspertami przyjrzymy się w którą stronę zmierzają producenci, regulacje oraz rynek.
Przyjrzymy się także jaki jest Elektryczny Impact dla sektora nowych technolgii, wdrażania projektów elektromobilnościowych i odziaływania na nowe sektory. Nowe wymogi stawiane przed gospodarką potrzebują innowacji, jakich? O tym porozmawiamy z ekspertami.
Spotkajmy się 4 kwietnia w Poznianiu, sprawdźmy i porozmawiajmy jaki będzie next MOVE dla motoryzacji.
Piotr Bryja
Piotr Bryja
Martyna Dera
Martyna Dera
Jakub Faryś
Jakub Faryś
Serdecznie zapraszam do udziału w panelu „Największe wyzwania w rozwoju elektromobilności w Polsce” z udziałem przedstawicieli branży motoryzacyjnej i reprezentantów kluczowych urzędów, które mają bezpośredni wpływ na kształtowanie warunków dla zeroemisyjnej transformacji. Wierzę, że w toku konstruktywnej dyskusji dokonamy oceny potrzeb i zaproponujemy wdrożenie niezbędnych rozwiązań, dzięki którym proces zeroemisyjnej transformacji w motoryzacji i przemyśle motoryzacyjnym nabierze tempa i przybliży nas do europejskiej czołówki, a nasze postulaty przełożą się na oczekiwane wsparcie regulacyjne finansowe, instytucjonalne oraz edukacyjne.
r. pr. Marta Hausmann
r. pr. Marta Hausmann
Nie ulega wątpliwości, że świat stoi w obliczu transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej. Amerykański program wsparcia IRA, europejski Green Deal oraz Tymczasowe Ramy Kryzysowe i Przejściowe, to tylko niektóre z narzędzi prawnych, które mają zachęcać przedsiębiorców do zdecydowanych działań w tym kierunku. Czy jest to wystarczające wsparcie i odpowiedź na realne potrzeby i troski branży motoryzacyjnej? O tym, czy i jak stworzyć kompleksową ofertę wsparcia oraz jak zabezpieczyć polski przemysł motoryzacyjny w transformacji w kierunku gospodarki niskoemisyjnej, będziemy rozmawiać w trakcie kongresu MOVE, słuchając głosu przedstawicieli biznesu, administracji i władz lokalnych.
Anna Kornecka
Anna Kornecka
Po raz kolejny spotkamy się na Kongresie MOVE, by rozmawiać o przyszłości motoryzacji w szybko zmieniającym się otoczeniu gospodarczym oraz społecznym. Jest to doskonała okazja by podzielić się doświadczeniem oraz wymienić opiniami na temat panujących trendów zarówno w obszarze mobilności, jak i zrównoważonego rozwoju czy polityki zero waste. Cieszy także rosnąca liczba oraz rola kobiet- menedżerek w branży motoryzacyjnej. Z niecierpliwością czekam zatem na kolejne pasjonujące wydarzenie branżowe, które odbędzie się w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Marcin Nowak
Marcin Nowak
Warto wziąć udział w kongresie MOVE, ponieważ pozwala on na zapoznanie się z najnowszymi trendami i innowacjami w dziedzinie elektromobilności oraz wymianę cennych doświadczeń z ekspertami i praktykami branży. Udział w Kongresie umożliwia nawiązanie cennych kontaktów biznesowych oraz aktywne uczestnictwo w kształtowaniu przyszłości transportu i całej branży automotive. Kongres MOVE tworzy atmosferę inspiracji i współpracy, sprzyjającą wymianie doświadczeń i budowaniu społeczności zaangażowanej w rozwój zrównoważonej mobilności.
Paweł Paluch
Paweł Paluch
Tomasz Tonder
Tomasz Tonder
adw. Magdalena Tyrakowska-Szymczak
adw. Magdalena Tyrakowska-Szymczak
Chcemy żeby Polska była miejscem kluczowych inwestycji w niskoemisyjny przemysł i digitalizację. Dziś wiemy doskonale, czym jest TCTF czy chips act i korzystamy z tych narzędzi. Co jednak zrobić, żeby wygrać trwający globalny wyścig o giga inwestycje? Poza programami wspierającymi inwestycje („capex”) musimy znaleźć rozwiązania w zakresie dostępu, jak i stabilizacji cen zielonej energii (umieć wspierać nakłady na opex). Musimy stworzyć programy dla dużych przedsiębiorców skutecznie podnoszące kwalifikacje pracowników. To idealnie wpisuje się w konferencję MOVE. MOVE to nie zryw, a stały i skuteczny dialog wysokich rangą przedstawicieli administracji, kluczowych przedstawicieli biznesu, a także doświadczonych ekspertów. To miejsce, w którym pierwszy krok prowadzi do metamorfozy myślenia, przekładając się na wdrażane rozwiązania. Podyskutujmy razem!
Michał Wekiera
Michał Wekiera
Kongres MOVE to doskonała okazja, żeby porozmawiać z kluczowymi graczami o przyszłości transportu nie tylko indywidualnego ale także profesjonalnego, w kontekście zeroemisyjnej mobilności i zapewnienia odpowiedniej dostępności do infrastruktury paliw alternatywnych. Stawka w tej dyskusji jest wysoka bo wraz z tą zmianą będzie się zmieniał krajobraz w obszarze produkcji pojazdów, części i komponentów. W tej sytuacji bardzo ważne staje się utrzymanie obecnej produkcji w Polsce i zbudowanie odpowiedniego ekosystemu dla rozwoju bezemisyjnej mobilności.
Maciej Zwiewka
Maciej Zwiewka
Jako lider finansowania flot na polskim rynku, dostarczamy naszym Klientom elastyczne i kompleksowe rozwiązania, wspomagając ich w transformacji na rzecz zrównoważonej mobilności. Z dumą wspieramy branżę i edukujemy rynek. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na nasz panel dyskusyjny i na warsztaty, na których wspólnie z Fleet Meetings omówimy praktyczne aspekty elektryfikacji flot.