PANELIŚCI 2024
Roch Baranowski
Roch Baranowski
Partner zarządzający Bain & Company Poland oraz ekspert w dziedzinie mobilności elektrycznej i transformacji energetycznej. Specjalista w zakresie wytwarzania energii odnawialnej i łańcucha dostaw, a także paliw alternatywnych i obiegu zamkniętego. Doradzał klientom z branży energetycznej, naftowej i gazowej, technologicznej i produkcyjnej, a także inwestorom finansowym i funduszom private equity w zakresie strategii rozwoju, due diligence, tworzenia wartości po przejęciu i planowania wyjścia. Roch posiada tytuł magistra uzyskany na Freie Universität Berlin i Uniwersytecie w Chicago.
Zbigniew Bednarski
Zbigniew Bednarski
Zbigniew Bednarski jest absolwentem Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Uczestnik stypendium w National University of Ireland Galway w Irlandii oraz École Nationale Supérieure d'Arts et Métiers w Bordeaux.
Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w branży energetycznej i paliwowej, jak również w zarządzaniu Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi. Obecnie Dyrektor Biura Inwestycji Strategicznych w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
Tomasz Bęben
Tomasz Bęben
Przemysł motoryzacyjny jest jednym z głównych filarów polskiej gospodarki – odpowiada za 8% naszego PKB. Dlatego nie stać nas na źle przeprowadzoną transformację. W tak przełomowym momencie potrzebujemy długoterminowej strategii przemysłowej, która wesprze branżę automotive w tym małe, rodzime firmy. Konieczne jest stworzenie atrakcyjnego otoczenia biznesowego oraz pobudzenie innowacji w dążeniu do zeroemisyjnej mobilności, co zmniejszy naszą zależność od czynników zewnętrznych i pozwoli nam szybciej i skuteczniej osiągnąć neutralność klimatyczną. Dyskusje w tym zakresie i dialog z decydentami, które pomogą w dalszym rozwoju branży motoryzacyjnej są więc bardzo potrzebne. Tomasz Bęben, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM), członek zarządu CLEPA.
Rafał Biszcz
Rafał Biszcz
Zapraszam na panel "Elektryczny Impact" podczas kongresu MOVE w Poznaniu, gdzie jako specjalista w branży baterii do samochodów elektrycznych i założyciel High Yield Battery Fab, będę dyskutował o przyszłości elektromobilności i jej wszechogarniającym wpływie na każdy aspekt naszego życia i gospodarki.
Elektryczna energia jest fundamentem dla rozwoju nowych technologii, otwierając drzwi dla innowacji i nowych możliwości w branżach od transportu po produkcję. Podczas debaty omówimy, jak kluczowe branże mogą zostać zelektryfikowane i jakie technologie będą się rozwijały, aby wspierać ten proces.
Jako High Yield Battery Fab dążymy do budowy pierwszej polskiej technologii ogniw litowo-jonowych, co stanowi ważny krok w kierunku niezależności energetycznej Polski i rozwijania zrównoważonego transportu.
Dołącz do nas, by dowiedzieć się, jak być „elektrycznym” w dzisiejszym świecie i przyczynić się do kształtowania przyszłości.
Filip Bittner
Filip Bittner
Podczas tegorocznego Kongresu MOVE rozmawiać będziemy o globalnych wyzwaniach i konkurencyjności Europy, koncentrując się na kluczowych aspektach, takich jak nowe technologie, badania i rozwój. Polska korzystając z możliwości oferowanych przez Unię Europejską ma szansę zająć silną pozycję na światowej arenie gospodarczej stając się atrakcyjnym celem inwestycyjnym. Omówimy wspólnie europejskie trendy w kontekście globalnej konkurencji oraz interdyscyplinarne podejście do wsparcia inwestycyjnego. Zapraszam 4 kwietnia do Poznania, gdzie bije serce nowoczesnej motoryzacji.
Jacek Bogusławski
Jacek Bogusławski
Krzysztof Burda
Krzysztof Burda
Sektor automotive zmienia się na naszych oczach, czego dowodem jest coraz częsze wykorzystywanie przez producentów napędów zeroemisyjnych w nowoczesnych pojazadach. Podczas Kongresu przyjrzymy się bliżej jaki będzie Next MOVE w obszarze napędów, czy panować będzie spalanie paliw, a może wykorzystanie energii elektrycznej zajmie to miejsce. Wspólnie z ekspertami przyjrzymy się w którą stronę zmierzają producenci, regulacje oraz rynek.
Przyjrzymy się także jaki jest Elektryczny Impact dla sektora nowych technolgii, wdrażania projektów elektromobilnościowych i odziaływania na nowe sektory. Nowe wymogi stawiane przed gospodarką potrzebują innowacji, jakich? O tym porozmawiamy z ekspertami.
Spotkajmy się 4 kwietnia w Poznianiu, sprawdźmy i porozmawiajmy jaki będzie next MOVE dla motoryzacji.
Adrian Dekowski
Adrian Dekowski
Z założenia właściwe budowanie kwalifikacji w pracownikach jest kluczowym aspektem dla pracodawcy. Podczas rozmów z uczestnikami i partnerami Mistrzostw poznaliśmy ich problemy i wyzwania związane ze zmianami kompetencji. Niedaleka przyszłość postawi wysoko poprzeczkę, transformacja energetyczna i cyfrowa wymaga nowych kompetencji. To świadomość rynku zweryfikuje czy firmy, w przypadku nowych inwestycji bądź reinwestycji, podejmowanych działań w nabyciu nowych kwalifikacji pracowników, zdążą z adaptacją kadry do wypracowania kompetencji niezbędnych w przypadku zmian w kierunku przemysłu zeroemisyjnego.
V8 Team tworzy kwalifikacje rynkowe i wdraża działalność edukacyjną o elektromobilosci na poziomie szkół średnich i branżowych. Ten poziom idealnie pasuje do działania w obszarze kształcenia dorosłych. To dzięki naszej inicjatywie powstała kwalifikacja rynkowa/cząstkowa „Mechanik pojazdów elektrycznych i hybrydowych”. Tak przygotowana kwalifikacja to bezpośrednie narzędzie do kształcenia lub przekwalifikowania ww. dorosłych.
Michał Dżoga
Michał Dżoga
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Były członek Zespołu Doradców Prezydenta RP (1999-2004) oraz Doradca Prezesa Zarządu Telekomunikacji Polskiej (2004-2008). Założyciel i były prezes Fundacji Orange, jednej z najbardziej rozpoznawalnych korporacyjnych organizacji pozarządowych w Polsce. Współzałożyciel i przewodniczący Rady Koalicji na rzecz Polskich Innowacji, organizacji działającej na rzecz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi ekosystemu innowacji. Pomysłodawca i szef rady konsorcjum "IT for She" działającego na rzecz zwiększenia aktywności zawodowej kobiet w obszarze ICT. Przez ostatnie 14 lat w firmie Intel jako dyrektor zespołu odpowiedzialnego za strategiczne partnerstwa z rządami i organizacjami międzynarodowymi w regionie EMEA. Obecnie w roli Intel Country Managera w Polsce, realizującego strategię firmy w jednym z najbardziej znaczących dla Intela krajów w Europie.
Jakub Faryś
Jakub Faryś
Serdecznie zapraszam do udziału w panelu „Największe wyzwania w rozwoju elektromobilności w Polsce” z udziałem przedstawicieli branży motoryzacyjnej i reprezentantów kluczowych urzędów, które mają bezpośredni wpływ na kształtowanie warunków dla zeroemisyjnej transformacji. Wierzę, że w toku konstruktywnej dyskusji dokonamy oceny potrzeb i zaproponujemy wdrożenie niezbędnych rozwiązań, dzięki którym proces zeroemisyjnej transformacji w motoryzacji i przemyśle motoryzacyjnym nabierze tempa i przybliży nas do europejskiej czołówki, a nasze postulaty przełożą się na oczekiwane wsparcie regulacyjne finansowe, instytucjonalne oraz edukacyjne.
Marek Gawroński
Marek Gawroński
Cieszę się ogromnie, że będę miał okazję być prelegentem na tegorocznym kongresie MOVE w Poznaniu! Już 4 kwietnia będziemy mieli szansę porozmawiać o napędach przyszłości. Kongres MOVE to dla mnie wyjątkowa okazja, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie innowacyjnych rozwiązań w transporcie ciężkim. Będziemy rozmawiać o nowoczesnych technologiach, trendach rynkowych oraz perspektywach rozwoju napędów alternatywnych.Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w naszej dyskusji! To będzie świetna okazja do wymiany poglądów, zdobycia cennych informacji oraz nawiązania nowych kontaktów. Zapraszam serdecznie do Poznania 4 kwietnia!
Wouter Ghyoot
Wouter Ghyoot
Jan Grabkowski
Jan Grabkowski
Serdecznie zapraszam na debatę poświęconą kształceniu ustawicznemu Lifelong learning - innowacje, nauka, edukacja. To doskonała okazja, by podzielić się wiedzą jak samorządy mogą wspierać proces współpracy szkół z przemysłem. Kształcenie zawodowe ustawiczne to wymóg dzisiejszych czasów, potrzebujemy dobrze wykształconych specjalistów. Powiat poznański przeznacza na to duże środki, ponieważ zależy nam, żeby nasza młodzież była otwarta na zmiany i potrzeby rynku pracy.
Stefanie Hegels
Stefanie Hegels
Branża motoryzacyjna przechodzi obecnie największą rewolucję w dotychczasowej historii. Ma to oczywiście związek z transformacją w kierunku elektromobilności.
To wyzwanie dotyczy również spółki Volkswagen Poznań. Dla największego producenta samochodów w Polsce bardzo ważną kwestią jest bezpieczeństwo energetyczne związane ze stabilnym dostępem do zielonej energii. Jest to kluczowe w kontekście rozwoju branży oraz ochrony klimatu.
I właśnie o tym będą dyskutowali uczestnicy panelu „Inwestycje przemysłowe w branży samochodowej” podczas kongresu MOVE, który jest ważną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń dla branży motoryzacyjnej.
Marcin Hołub
Marcin Hołub
Elektromobilność to nie tylko samochody osobowe, autobusy i hulajnogi. Napędy bezemisyjne coraz częściej stosowane są na wodzie. Czym charakteryzują się napędy do łódek, jak wygląda infrastruktura związana z wdrożeniem takiego rozwiązania, jak wyglądają trendy w napędach "marine" ? O takich aspektach dyskutował będzie dr hab inż Marcin Hołub, prezes zarządu i współzałożyciel spółki mPower ze Szczecina.
Kamil Jakacki
Kamil Jakacki
Kamil Jakacki związany jest z branżą nowoczesnych technologii w modelu SaaS wspierających podejmowanie decyzji zarządczych w oparciu o dane od blisko 20 lat. Aktywny uczestnik konferencji branżach poświęconych zarządzaniu flotą i tematyce dekarbonizacji transportu. Autorytet w zakresie telematyki BIG DATA. Od 14 lat związany z Cartrack Polska, najczęściej wybieranego dostawcy telematyki w Polsce, gdzie odpowiada za rozwijanie działu sprzedaży i produktu.
Przemysław Jankiewicz
Przemysław Jankiewicz
Wiele państw na świecie, w tym również Polska, intensywnie redukują zużycie energii i zmniejszają emisję gazów cieplarnianych poprzez wprowadzanie transformacji energetycznej. Rządy wielu państw wprowadzają regulacje prawne mające na celu zachęcić klientów do nabywania pojazdów napędzanych prądem. Pojęcie "elektromobilność" odnosi się zarówno do technicznych i eksploatacyjnych aspektów dotyczących EV (electric vehicles). Polskie szkolnictwo zawodowe, wprowadzając zawód technik elektromobilności musi podążyć za zmianami na rynku energetyczny, ale również boryka się z licznymi problemami dotyczącymi m.in wyposażenia pracowni dydaktycznych czy braku odpowiednio wykwalifikowanej kadry specjalistów.
Thomas Jansseune
Thomas Jansseune
Thomas Jansseune objął stanowisko pierwszego dyrektora generalnego IONWAY 1 lipca 2023 roku, po 22 latach pracy w belgijskiej grupie materiałów o obiegu zamkniętym Umicore. W swojej ostatniej roli w Umicore, Thomas Jansseune kierował Inkubacją Nowych Biznesów oraz szerokim spektrum tematów, takich jak venture capital, baterie stałotlenkowe, dekarbonizacja, recykling baterii i elektroliza wodoru. Przed NBI był odpowiedzialny za rozwój korporacyjny i opierając się na swoim wcześniejszym międzynarodowym doświadczeniu w zakresie fuzji i przejęć, uczestniczył w znaczącej restrukturyzacji portfela biznesowego Umicore poprzez dezinwestycje i przejęcia.
Wcześniejsze role Thomasa Jansseune w Umicore obejmowały również marketing i sprzedaż, z placówkami za granicą na Tajwanie oraz w Kanadzie, gdzie był dyrektorem zarządzającym zakładem rafinacji metali szlachetnych Umicore. Thomas Jansseune posiada doktorat z inżynierii chemicznej oraz podyplomowe studia z zarządzania i finansów na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium (KULeuven) w Belgii.
Grzegorz Jóźwiak
Grzegorz Jóźwiak
Grzegorz posiada 19 letnie doświadczenie zawodowe związane z sektorem rafineryjno-petrochemicznym i energetycznym. Odpowiada w PKN ORLEN za obszar wodoru odnawialnego i paliw syntetycznych. Posiada gruntowną wiedzę o procesach wytwarzania paliw konwencjonalnych, paliw odnawialnych oraz produkcji petrochemicznej, w tym związaną z ich ekonomiką, optymalizacją, zarządzaniem i modelowaniem. Potrafi skutecznie wdrażać zmiany i innowacyjne rozwiązania związane z budową niskoemisyjnej gospodarki. Grzegorz wdrożył w PKN ORLEN wiele projektów efektywnościowych, m.in. System Zarządzania Energią (EMS), oraz System Informatycznego Zarządzania Inicjatywami. Jest współtwórcą projektu wodorowego Hydrogen Eagle i obecnie odpowiada za jego wdrożenie. Stworzył i uruchomił pierwszą w Polsce Akademię Wodorową dla studentów. Współtworzył strategię wodorową w Grupie ORLEN. Koordynował procesy pozyskiwania bezzwrotnych finansowań z programów europejskich jak Connecting Europe Facility (CEF), Important Projects of Common European Interest (IPCEI). Jest autorem wielu projektów racjonalizatorskich oraz współautorem patentu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, a także ukończył studia Executive MBA walidowane przez Porto Business School.
Artur Kalicki
Artur Kalicki
Budowa szybkich stacji ładowania i hubów o dużych mocach wymaga dobrego finansowania i cierpliwości na przyłączenie do sieci energetycznej. Przykład wzrostu odmów przyłączeń OZE do sieci z 5,9% w 2018 r. do 99,3% w I połowie 2022 r. jest dowodem na mocno wysłużoną sieć energetyczną i realnym ryzykiem planów inwestycyjnych dla e-mobility.
Zapraszam Państwa na rozmowy o tym, jak zmienił się rynek energetyczny oraz jaką rolę odegra elektromobilność w transformacji energetycznej.
Sylwia Koj
Sylwia Koj
Sylwia Koj jest Wiceprezeską firmy IAV Polska zlokalizowanej w Opolu i we Wroclawiu. Była jedną z głównych sił napędowych otwarcia spółki przyprowadzając tym samym setki miejsc pracy do Polski.
Jako jeden z wiodących globalnych partnerów inżynieryjnych i technologicznych przemysłu motoryzacyjnego, IAV Group rozwija cyfrową mobilność przyszłości. Firma opracowuje innowacyjne koncepcje, metody i rozwiązania od 40 lat i wygenerowała sprzedaż w wysokości 837 milionów euro w 2022 roku.
Zatrudniając 7.600 pracowników, IAV łączy najlepszych z wielu różnych światów: świata motoryzacji i IT, świata sprzętu i oprogramowania, a także świata produktów i usług. Oprócz rozwoju pojazdów i układów napędowych, firma skupiła się na tematach takich jak e-mobilność i autonomiczna jazda na wczesnym etapie i jest obecnie jednym z wiodących dostawców technologii w tych dziedzinach, co sprawia, że współpracuje z największymi firmami motoryzacyjnymi na świecie.
Firma IAV Polska rozpoczęła swoją działalność w grudniu 2022. W ciągu pierwszego roku działalności miejsce pracy znalazło ponad 150 pracowników.
Anna Kornecka
Anna Kornecka
Po raz kolejny spotkamy się na Kongresie MOVE, by rozmawiać o przyszłości motoryzacji w szybko zmieniającym się otoczeniu gospodarczym oraz społecznym. Jest to doskonała okazja by podzielić się doświadczeniem oraz wymienić opiniami na temat panujących trendów zarówno w obszarze mobilności, jak i zrównoważonego rozwoju czy polityki zero waste. Cieszy także rosnąca liczba oraz rola kobiet- menedżerek w branży motoryzacyjnej. Z niecierpliwością czekam zatem na kolejne pasjonujące wydarzenie branżowe, które odbędzie się w przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Marcin Korolec
Marcin Korolec
Prawnik, wieloletni pracownik administracji państwowej. Był Pełnomocnikiem Rządu do spraw polityki klimatycznej, od 2013 do 2015 roku, pełnił funkcję Ministra Środowiska w latach 2011 – 2013, Wiceministra Gospodarki 2005 – 2011 (reprezentował Polskę podczas ponad 150 posiedzeń Rady Ministrów UE ds. Środowiska, Handlu, Konkurencyjności i Energii).
Był Prezydentem, organizowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych 19 Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej – COP19 w Warszawie. Współprzewodniczył delegacji Unii Europejskiej podczas 17 Konferencji Konwencji Klimatycznej w Durbanie.
Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, Prezes Instytutu Zielonej Gospodarki. Wiceprezes Rady Transport&Environment. Członek Rady Doradczej ds. Klimatu i Środowiska w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Członek Rad Nadzorczych InnoEnergy oraz Meva Energy.
Jarosław Maciejewski
Jarosław Maciejewski
Adam Małyszko
Adam Małyszko
"Serdecznie zapraszam na debatę w formule okrągłego stołu z udziałem organizacji motoryzacyjnych, które reprezentują branżę na różnych etapach życia technicznego pojazdu – produkcji, dystrybucji, eksploatacji i wreszcie demontażu w celu odzyskania cennych surowców i części do powtórnego użycia. Czy branża sobie poradzi z tym gigantycznym przedsięwzięciem przejścia z pojazdów spalinowy na pojazdy zeremisyjne ? Czy będzie potrzebna pomoc Rządu? Jakie branża widzi zagrożenia a może szanse rozwoju polskich przedsiębiorstw ? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas tej debaty."
Jolanta Musielak
Jolanta Musielak
Jolanta Musielak jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Nauk Społecznych oraz w ramach studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym uzyskała stopień akademicki Master of Business Administration Europejskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej ESCP-EUROPE w Berlinie.
W Volkswagen AG pracuje od 25 lat. 4 maja 2010 r. została powołana na stanowisko Członkini Zarządu ds. personalnych i organizacji spółki Volkswagen Poznań.
Od prawie 20 lat współpracuje z uczelniami wyższymi, m.in Politechniką Poznańską oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Zainicjowała wiele nowych programów edukacyjnych dotyczących kształcenia zawodowego oraz studiów dualnych. Jest aktywnym uczestnikiem wielu gremiów z obszaru HR i prawa pracy. Pełni funkcję przewodniczącej Rady Uczelni Politechniki Poznańskiej.
Marcin Nowak
Marcin Nowak
Warto wziąć udział w kongresie MOVE, ponieważ pozwala on na zapoznanie się z najnowszymi trendami i innowacjami w dziedzinie elektromobilności oraz wymianę cennych doświadczeń z ekspertami i praktykami branży. Udział w Kongresie umożliwia nawiązanie cennych kontaktów biznesowych oraz aktywne uczestnictwo w kształtowaniu przyszłości transportu i całej branży automotive. Kongres MOVE tworzy atmosferę inspiracji i współpracy, sprzyjającą wymianie doświadczeń i budowaniu społeczności zaangażowanej w rozwój zrównoważonej mobilności.
Jacek Nowakowski
Jacek Nowakowski
Ekspert IVECO w zakresie napędów alternatywnych. Wiceprezes Polskiej Platformy LNG i bioLNG. Od wielu lat obszarem jego zainteresowań jest zmniejszenie śladu węglowego w transporcie. Orędownik wykorzystania metanu i biomentanu w transporcie lądowym i morskim. Inicjator zmian mających wpływ na ochronę środowiska. Prelegent i uczestnik wielu konferencji dotyczących zrównoważonego rozwoju, wykorzystania paliw alternatywnych w transporcie oraz zmniejszania śladu węglowego przez transport drogowy i sektor motoryzacyjny. Podczas wystąpień wskazujący na korzyści ekologiczne i ekonomiczne płynące z dekarbonizacji transportu
Jakie wyzwania stoją przed polską branżą transportową? Jakie napędy będą dominowały w transporcie w najbliższej przyszłości? Czy czeka nas kres napędów zasilanych dieslem? Na te i podobne pytania odpowiemy podczas debaty „Next MOVE – Napędy Przyszłości” w ramach tegorocznej edycji Kongresu MOVE.
Piotr Olbryś
Piotr Olbryś
W obecnych czasach obserwujemy niezwykle dynamiczną przemianę. Transformacja jest niezaprzeczalnym faktem i wymusza konieczność nabywania nowych umiejętności i kompetencji w wielu różnych dziedzinach. Przejście na produkcję pojazdów elektrycznych wymagać będzie od pracowników nabywania nowych umiejętności związanych z technologią elektryczną. W obliczu szybko zmieniającej się technologii, pracownicy muszą być gotowi do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności i dostosowywania się do nowych wyzwań. Elastyczność, zdolność do nauki i adaptacji będą kluczowe dla sukcesu w branży motoryzacyjnej. Od 2010 roku pełnię funkcję przewodniczącego reprezentacji pracowników największej organizacji związkowej w polskim przemyśle. Jako członek Światowej i Europejskiej Rady Zakładowej Koncernu Volkswagen i Rady Beirat Volkswagen Samochody Użytkowe chętnie podzielę się swoim doświadczeniem.
Adam Piotrowski
Adam Piotrowski
Adam Piotrowski – Właściciel Advanced Energy Transition Advisory oraz Ekspert ds. Transformacji Energetycznej i Elektryfikacji Pojazdów
Adam Piotrowski od końca 2014 roku jest zaangażowany zawodowo w rozwój rozwiązań do elektromobilności. Pracował w Zespole Zaawansowanych Technologii w Solaris Bus & Coach, Machine System Technologies w Europejskim Centrum Innowacji firmy Eaton w Czechach, a następnie tworzył struktury operacyjne europejskiego oddziału singapurskiej firmy Durapower, zajmującej się projektowaniem i produkcją ogniw li-ion i systemów bateryjnych. Od 2022 prowadzi swoją działalność w zakresie doradztwa technicznego w tematyce magazynów energii, elektryfikacji pojazdów użytkowych, rozwoju map technologicznych oraz strategii produktowej dla firm z Europy, Bliskiego Wschodu, Azji oraz Ameryki Północnej.
Anna Pomorska
Anna Pomorska
Pasjonatka szerzenia idei zrównoważonego rozwoju oraz współpracy międzysektorowej. Autorka programów CSR oraz inicjatorka licznych działań na rzecz otoczenia społecznego i środowiskowego. W Volkswagen Poznań od 2021 roku odpowiada za projekty na rzecz zrównoważonego rozwoju spółki wierząc w synergię celów biznesowych i społecznych. Jurorka w konkursach grantowych, moderatorka spotkań i wydarzeń publicznych. Aktywnie wspiera koncepcję społeczeństwa obywatelskiego. Absolwentka Socjologii Samorządu Terytorialnego na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Dr. Brian Rampp
Dr. Brian Rampp
Dr. Brian Rampp od 2011 roku jest Dyrektorem ds. Globalnych Spraw Rządowych w AUDI AG. Jest absolwentem Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana w Monachium oraz Uniwersytetu Maryland. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w dziedzinie ekonomii, administracji, strategii marketingowej i zarządzania.
Wojciech Rowiński
Wojciech Rowiński
Na tegoroczną edycję Kongresu MOVE – International Mobility Congress zaprasza Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska S.A.
Co możemy zrobić dla rozwoju zielonego transportu drogowego obecnie i jak będzie on wyglądał za kilka lat? W jaki sposób budować trwały ekosystem, który pozwoli polskim firmom transportowym utrzymać obecną pozycję w Europie? Jakie wsparcie dla firm transportowych chcących ograniczyć swój ślad węglowy oferuje Scania? Na te i inne pytania odpowiemy podczas tegorocznej edycji MOVE – International Mobility Congress. Zapraszam do dyskusji i wymiany doświadczeń.
Piotr Sarnecki
Piotr Sarnecki
PIOTR SARNECKI jest Dyrektorem Generalnym Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, organizacji pracodawców zrzeszającej czołowych producentów opon, której jednym z głównych celów jest poprawa bezpieczeństwa na drogach. Związek jest także zaangażowany w dbanie o wizerunek branży oponiarskiej w Polsce i Europie oraz dbanie o sprawy kluczowe dla rozwoju przemysłu.
Katarzyna Sobótka
Katarzyna Sobótka
Elektromobilność i samochody elektryczne cały czas wzbudzają wiele emocji, często tych negatywnych. W dużej mierze jest to spowodowane brakiem odpowiedniej wiedzy i świadomości o tej technologii. Dlatego zapraszam na kongres MOVE, gdzie będziemy dyskutować o wielopłaszczyznowych zmianach nie tylko w motoryzacji czy energetyce, ale też w życiu społecznym.
Rafał Sosnowski
Rafał Sosnowski
Transformacja energetyczna której już dzisiaj jesteśmy częścią stawia przed motoryzacją wielkie wyzwania. Tylko wspólne działanie wszystkich związanych jakikolwiek sposób z motoryzacją organizacji pozwoli płynnie dochodzić do zeroemisyjności. Cieszę się, że Kongres Move będzie okazją do wymiany poglądów pomiędzy różnymi interesariuszami a wyniki tych dyskusji wezmą pod uwagę osoby decydujące o przebiegu transformacji w Polsce i Europie.
Tomasz Szpikowski
Tomasz Szpikowski
Tomasz Szpikowski - Prezes Zarządu i współwłaściciel Bergman Engineering, firmy specjalizującej się w rekrutacji ponad 800 inżynierów do projektów technicznych i centrów R&D w Europie. Jako Przewodniczący Rady Nadzorczej TestArmy Group, aktywnie wpływa na standardy cyberbezpieczeństwa, współpracując z zespołem 100 specjalistów, w tym testerów, quality managerów i hackerów. Znany z inwestowania w innowacyjne polskie startupy, takie jak Sprzedajemy.pl, MedApp.pl, Stanversity, Valueships, Droidsonroids czy EnergyPower. Zdobył uznanie w branży, w tym tytuł Przedsiębiorcy Roku Ernst & Young w kategorii Nowy Biznes oraz nagrodę Johnny Walker - Keep Walking. Angażuje się również w działalność charytatywną, będąc założycielem Fundacji MAIO, skupiającej się na wsparciu rodzin i rozwoju systemu pieczy zastępczej. Prywatnie zapalony miłośnik motoryzacji, szczególnie interesują go najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii i elektromobilności.
Piotr Śladowski
Piotr Śladowski
Piotr Śladowski, absolwent Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej w specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem oraz studiów doktoranckich Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Był on także stypendystą na University of Central England w Birmingham (Wlk. Brytania). Od 2005 r. jest wykładowcą Akademii Mazowieckiej w Płocku prowadząc zajęcia z obszaru zarządzania, a także Członkiem Rady uczelni oraz Senatorem.
Od września 2021 roku związany z ARP e-Vehicles Sp. z o.o. - producent autobusów zeroemisyjnych, najpierw jako dyrektor ds. rozwoju, a następnie od lipca 2022 roku Członek Zarządu tej Spółki, a obecnie Prezes Zarządu.
W latach 2016-2018 pełnił funkcję Członka Zarządu Orlen Paliwa Sp. z o. o., jednej z 10 największych przedsiębiorstw w Polsce, odpowiedzialny za kwestie operacyjne i logistykę paliw, a następnie w latach 2019-2021 był Dyrektorem i Prokurentem nowotworzonego oddziału wykonawstwa elektroenergetycznego w Elblągu w Grupie ENERGA SA.
Od marca 2011 do stycznie 2014 był m.in. wiceprezesem w spółce Inwestycje Miejskie w Płocku odpowiadając za pion nadzoru i analiz oraz pion planowania i strategii. W 2014 r. został wiceprezesem Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Kobiernikach pod Płockiem, a od marca 2015 r. był prezesem Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie. Wcześniej przez 5 lat był Prezesem Zarządu spółki PIWPOL PŁOCK Sp. z o.o.
W roku 2023 nominowany przez kapitułę konkursu do nagrody „Przedsiębiorca Roku 2022” organizowanej przez Gazetę Polską.
Anna Śmielecka-Wiecheć
Anna Śmielecka-Wiecheć
Branża motoryzacyjna przechodzi olbrzymią zmianę. Samochody elektryczne i cyfryzacja kreują przyszłą indywidualną mobilność. Ale zmiana dotyka także innych obszarów, między innymi HR. Rośnie rola kobiet pośród kadry zarządzającej. W tym obszarze w Volkswagen Group Polska małymi krokami zachodzą wielkie zmiany. Z ogromną przyjemnością podzielę się naszymi inicjatywami i doświadczeniami.
Jacek Tomczak
Jacek Tomczak
Paweł Tuzinek
Paweł Tuzinek
Nowa mobilność to ogromne wyzwanie dla branży dystrybutorów samochodów. Tak samo jak wielu pozostałych uczestników rynku motoryzacyjnego obecnych przy okrągłym stole, żyjemy z wolumenów i tego że ludzie jeżdżą samochodami. Zmiana rodzaju napędów, zmiana modelu własności pojazdów i zmiany w modelu mobilności w ogóle, postrzegamy jako ogromne wyzwanie, ponieważ może ona spowodować, że nie każdemu będzie dane jeździć swoim samochodem. Czy branża motoryzacyjna uruchomi swój instynkt samozachowawczy? Mamy nadzieję o tym porozmawiać przy okrągłym stole, na który serdecznie zapraszam.
Olga Tworek
Olga Tworek
Piotrek Urban
Piotrek Urban
„Wszystkie nasze działania jako różnych producentów są cegiełkami do transformacji branży, co jest naszym wspólnym celem i to nas spaja. To jest wielka szansa tej dekady dla nas wszystkich, którzy w tym biznesie działamy. Do tej pory na przestrzeni lat byliśmy wielokrotnie świadkami ważnych innowacji, ale wynikały one z ewolucji i pozostawały w podobnym obszarze technologii. Teraz mamy totalną zmianę, stoimy na progu rewolucji. Jeśli chcemy, aby polska branża transportowa była liderem europejskim i wnosiła swój niemały wkład w PKB, to rewolucja ta jest konieczna.”
Claus Wallenstein
Claus Wallenstein
„Transformacja w kierunku zielonego transportu drogowego z pewnością jest wyzwaniem dla polskich przewoźników, którzy od lat zajmują pozycję lidera przewozów międzynarodowych w europejskiej gospodarce. Aby utrzymać tę pozycję, a jednocześnie przyspieszyć transformację, potrzebna jest właściwa strategia i dobór odpowiednich instrumentów wspierających zeroemisyjny transport. Wprowadzenie programów wsparcia zakupu i leasingu zeroemisyjnych samochodów ciężarowych oraz dywersyfikacja systemu opłat drogowych na korzyść tych pojazdów, są kluczowe pod względem uzyskania parytetu całkowitych kosztów posiadania. Odpowiednia dostępność publicznych stacji ładowania i tankowania wodoru stanowi kolejny kluczowy aspekt, który ma bezpośredni wpływ na powodzenie zielonej transformacji transportu drogowego, więc w początkowej fazie rozwoju rynku konieczne jest wprowadzenie programów wsparcia budowy infrastruktury paliw alternatywnych przeznaczonej dla samochodów ciężarowych.”
Michał Wekiera
Michał Wekiera
Kongres MOVE to doskonała okazja, żeby porozmawiać z kluczowymi graczami o przyszłości transportu nie tylko indywidualnego ale także profesjonalnego, w kontekście zeroemisyjnej mobilności i zapewnienia odpowiedniej dostępności do infrastruktury paliw alternatywnych. Stawka w tej dyskusji jest wysoka bo wraz z tą zmianą będzie się zmieniał krajobraz w obszarze produkcji pojazdów, części i komponentów. W tej sytuacji bardzo ważne staje się utrzymanie obecnej produkcji w Polsce i zbudowanie odpowiedniego ekosystemu dla rozwoju bezemisyjnej mobilności.
Carla Wentzel
Carla Wentzel
„Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie: elektromobilność i cyfryzacja kształtują indywidualną mobilność. Niektóre kraje wykazują imponujące tempo transformacji, w innych wzrost zainteresowania autami elektrycznymi postępuje wolniej niż oczekiwano. Nasza strategia jest elastyczna, możemy zaoferować każdemu klientowi samochód odpowiadający jego potrzebom. Oferta naszych aut z bardzo wydajnymi silnikami spalinowymi oraz nowym układem hybrydowym plug-in pozostanie istotną częścią gamy modelowej w fazie przejściowej. Niemniej przyszłość należy do pojazdów elektrycznych. Rozwój elektromobilności jest wspólnym zadaniem biznesu, polityki krajowej i władz lokalnych, musi być dobrze zaplanowany i wdrożony. Do tego potrzebny jest wspólny dialog” - Carla Wentzel, prezes zarządu Volkswagen Group Polska.
Paweł Wideł
Paweł Wideł
Sektor motoryzacyjny stoi obecnie przed szeregiem wyzwań, związanych między innymi z kryzysami trwającymi od roku 2020 wywołanymi przez pandemię Covid-19, brakiem komponentów do produkcji pojazdów, zaburzeniami w transporcie i logistyce oraz wojną w Ukrainie. Z drugiej strony, branża podlega trendom, które trwale zmienią modele biznesowe w motoryzacji. W Polsce potrzebne jest wspólne działanie wszystkich interesariuszy na rzecz zapewnienia dostępnej finansowo mobilności dla wszystkich obywateli oraz konieczność zapewnienia zrównoważonego procesu transformacji przemysłu motoryzacyjnego w kierunku neutralności emisyjnej, tak, aby uniknąć szokowego załamania tradycyjnego przemysłu motoryzacyjnego w Polsce. Niezwykle ważne jest, aby już teraz rozpocząć dialog pomiędzy przemysłem motoryzacyjnym i administracją, sektorem energetycznym, paliwowym, nauki i innymi niezbędnymi interesariuszami, aby zrozumieć wzajemne potrzeby i ograniczenia w celu zaproponowania optymalnych ścieżek rozwojowych dla Polski. Doskonałą platformą dla takiej rozmowy będzie Kongres MOVE, najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone przyszłości motoryzacji, które gromadzi z jednej strony najlepszych ekspertów z sektora motoryzacji, elektromobilności oraz z drugiej strony najistotniejszych interesariuszy mających realny wpływ na rozwój przemysłu motoryzacyjnego w Polsce i zeroemisyjnej mobilności.
Dariusz Wieczorek
Dariusz Wieczorek
Mikołaj Woźniak
Mikołaj Woźniak
Jesteśmy liderem finansowania samochodów elektrycznych w Polsce i systematycznie badamy oczekiwania naszych klientów – stąd wiemy, że takie kwestie, jak zachęty podatkowe czy infrastruktura ładowania (zarówno ta publiczna jak i prywatna, w miejscach zamieszkania pracowników) są absolutnie kluczowe. To, co jednak w ostatnich miesiącach wybija się na plan pierwszy, to coraz bardziej odczuwalna potrzeba edukacji społeczeństwa w zakresie korzyści, płynących z elektryfikacji. Wykonaliśmy bardzo dużą pracę, edukując naszych klientów i ich pracowników, jednak te wysiłki muszą zostać wsparte szerszą kampanią, aby odniosły oczekiwany skutek - podkreśla Mikołaj Woźniak, prezes zarządu Volkswagen Financial Services.